Vänster spalt

           Tornion Pohjola-Norden

 

Föreningen Norden i Haparanda ja Tornion Pohjola-Nordenin hallituksen jäseniä suunnittelemassa yhteistä ohjelmaa syksyksi 2022

 

Tornion Pohjola-Nordenin toiminnan tavoitteena on pohjoismaisten tapahtumien tiedottaminen ja pohjoismaisten tapahtumien järjestäminen eri yhteistahojen kanssa. Teemme yhteistyötä mm. Tornionlaakson maakuntamuseon, Aineen taidemuseon, Tornionlaakson neuvoston ja koulujen välillä. Panostamme tiedottamiseen yhdistyksemme Facebook-sivustolla. 

 

 Tornion Pohjola-Norden ry

 

Vuoden 2022 toimintaa:

Kevään pohjoismaiset elokuvat Tornionlaakson museolla klo 17, päivät: 23.2., 23.3., 20.4. ja 18.5.

Alueen järjestämänä matka Jokkmokkin markkinoille 4.-6.2.2022, 195 € (PERUTTU)

Kevätkokous 15.3.2022 klo 16

Pohjolan pidot 26.3.2022 klo 12.30-14, Åströmin kartano

Liittokokous 22.4.2022

Pohjoiskalottikonferenssi, Boden 7.-8.5.2022

Aluelehti ilmestyy kesäkuussa

Pohjois-Suomen alueen kesäpäivät Oulussa 11.-12.6.2022

Jäsenmatka Gotlantiin elokuussa

Pohjoismaiset elokuvat syksy

Syyskokous

Pohjoismainen kirjallisuusviikko Kouluille jaetaan luettavat tekstit

Joulupäivällinen toteutetaan yhdessä Föreningen Norden i Haparanda kanssa

 

Höger spalt

Yhteystiedot

Puheenjohtaja
Annika Örn, annorn(at)gmail.com

Varapuheenjohtaja
Esa Rautiainen, esarautiainen58(at)gmail.com

Sihteeri
Jyrki Niemenmaa, jyrkiniemenmaa(at)yahoo.com
 

Rahastonhoitaja 
Elina Söderström, elina(at)e-citylandscape.eu

Kouluvastaava

Monika Saapunki, monika.saapunki(at)tornio.fi

Elokuvavastaava

Annamari Kurki, annamari.kurki(at)gmail.com

Somevastaava

Raili Ilola, raili.ilola1(at)luukku.com

Jäsen

Hannu Alatalo, hannu-alatalo(at)pp.inet.fi

 

 

 

Ei toteudu! Jokkmokk 4.-6.2.2022

Peruttu epidemian takia! Pohjois-Suomen alueen yhteinen matka Jokkmokkin markkinoille

Kevään pohjoismaiset elokuvat

Kevään 2022 pohjoismaiset elokuvat Tornionlaakson museolla klo 17. FRITT INTRÄDE!

Pohjolan pidot 26.3.2022

Vuoden nordisti ja Pohjolan pidot