Vänster spalt

           Tornion Pohjola-Norden

 

Annika Örn ja Paula Mikkola luovuttavat liiton myöntämän kultaisen

ansioristin Maria Kontiselle 5.9.2021.

 

Tornion Pohjola-Nordenin toiminnan tavoitteena on pohjoismaisten tapahtumien tiedottaminen ja pohjoismaisten tapahtumien järjestäminen eri yhteistahojen kanssa. Teemme yhteistyötä mm. Tornionlaakson maakuntamuseon, Aineen taidemuseon, Tornionlaakson neuvoston ja koulujen välillä. Panostamme tiedottamiseen yhdistyksemme Facebook-sivustolla. 

 

 Tornion Pohjola-Norden ry

 

Vuoden 2022 toimintaa:

Alueen järjestämänä matka Jokkmokkin markkinoille 4.-6.2.2022, 195 € (PERUTTU)

Pohjolan pidot 26.3.2022

Kevätkokous 

Tanskalainen yhteislauluilta 9.4.2022

Pohjoiskalottikonferenssi, Boden 7.-8.5.2022

Aluelehti ilmestyy kesäkuussa

Pohjois-Suomen alueen kesäpäivät Oulussa 11.-12.6.2022

Jäsenmatka Gotlantiin elokuussa

Pohjoismaisen elokuvan kevät  Aineen taidemuseolla

Pohjoismaiset elokuvat syksy

Syyskokous

Pohjoismainen kirjallisuusviikko Kouluille jaetaan luettavat tekstit

Joulupäivällinen

 

Höger spalt

Yhteystiedot

Puheenjohtaja
Annika Örn, annorn(at)gmail.com

Varapuheenjohtaja
Esa Rautiainen, esarautiainen58(at)gmail.com

Sihteeri
Jyrki Niemenmaa, jyrkiniemenmaa(at)yahoo.com

Rahastonhoitaja 
 

Kouluvastaava

Monika Saapunki, monika.saapunki(at)tornio.fi

Elokuvavastaava

Annamari Kurki, annamari.kurki(at)gmail.com

Somevastaava

Raili Ilola, raili.ilola1(at)luukku.com

Hallituksen muut jäsenet

Hannu Alatalo, hannu-alatalo(at)pp.inet.fi

Elina Söderström, elina(at)e-citylandscape.eu

 

 

Ei toteudu! Jokkmokk 4.-6.2.2022

Peruttu epidemian takia! Pohjois-Suomen alueen yhteinen matka Jokkmokkin markkinoille

Kevään pohjoismaiset elokuvat

Kevään 2022 pohjoismaiset elokuvat Aineen taidemuseolla klo 17. FRITT INTRÄDE!

Pohjolan pidot 26.3.2022

Vuoden nordisti ja Pohjolan pidot